Sloh k maturitě 2017? Problém?

14. dubna 2017 v 11:35 | Fousáč |  Zamyšlení
Četl jsem, že letošní témata maturitních slohů byl docela hardcore. Dokonce jsem četl i článek nadepsaný tím, že by to nezvládl napsat ani Čapek... To zní jako výzva, řekl si Fousáč a dal si tu práci a dohledal daná témata. Musím říct, že Čapek by napsal kterýkoliv z tady těch blábolů s prstem v nose, ve zbytku času by si zašel na kafé a zákusek.... V zadání je napsáno úplně vše, na studentu je, dodělat vatu. Hodně štěstí děvčata a kluci. V životě se pak už tolik neupíšete, na CV do mekáče vám bude stačit šablona.

Nepopulárnější téma u maturity bylo prý téma 10. článek do zpravodaje o zahájení vodácké sezóny, vybral jsem si ho tedy a dal si stopky na 15 minut. Minimum bylo 250 slov a vyměřený čas činil 25 minut. Tohle jsem za mnohem kratší dobu zvládl sesmolit já:

Jako tradičně, se již každý rok, na Malé Skále v areálu Žluté plovárny zahajovala 1. dubna vodácká sezóna. My jsme u toho samozřejmě nemohli chybět. Letošní odemykání řeky vyšlo na sobotu, takže se tu sešlo opravdu velké množství milovníků vodních sportů a vzhledem ke krásnému počasí i několik rodin s dětmi, které se rozhodli ukrátit si zde slunečné sobotní odpoledne. Program začal oficiálním aktem a tedy odemykáním řeky Jizery za účasti hejtmana Libereckého kraje, který při oficiálním zahájením vodácké sezóny sám předvedl takzvaného eskymáka, jelikož ale nedočetl vodáckou příručku až do konce, podařil se mu tento manévr pouze do poloviny a následně musel být vyloven a resuscitován pomocí osazenstva stanice první pomoci. Ošetřovatelka paní Zuzana P. se nechala slyšet, že takového vodáka ještě neviděla a to již slouží třicet let. Po této poněkud úsměvné eskapádě se již zkušenější plavci postavili na start závodu kánoí, který vedl k nedalekému penzionu Křížky, z něhož, se měli vracet vodáci zpátky do kempu pomocí koloběžek. Bohužel, ani tato část programu se nepodařila bez komplikací. Na nedaleké louce si totiž rozbil tábor kočovný cirkus pana Horvátha, v němž byly po krátkém hledání všechny koloběžky nalezeny. Syn pana Horvátha, pan Dezider Horváth pro náš zpravodaj toto: "Dyk, more to sú naše běžky, děcka naše je měli, když jsme už přišli sem, nedělej ty bílá hlavo." Abychom si trošku zasportovali i jinak, než ve vodě, byl pro naše nejmenší nachystán pohádkový výlet na přilehlý hrad Vranov, v lese bylo nachystáno spoustu úkolů pro děti a dorost a s radostí mohu oznámit, že do cíle se jich dostala plná třetina! Po zbytku nyní pátrají psovodi z krajské policejní stanice. Policejní mluvčí Dominika Špalek Vojtková sdělila jen, že se v okolí skutečně pohřešují nějaké děti ale nemáme se bát, oni je prý najdou. Celé odpoledne provázela hudba kapely Manowar, která vytvářela pohodovou rodinnou atmosféru ke grilování, ve stáncích byly také nabízeny regionální produkty, bohužel stánků bylo letos o něco méně, protože stánkaři tímto způsobem protestovali proti zavedení EET. Každopádně se všichni dobře bavili a nejvíce mládež, která si užila na všemožných atrakcích jako bungee-jumping, opiové doupě nebo chýše perníkového dědka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama