Listopad 2017

Mini Nasrání: Půjčky

3. listopadu 2017 v 15:58 | Fousáč |  Zamyšlení
Mini-nasrání: Televizní reklamy na půjčky. Cpou lidem do hlavy to, že když si půjčí, tak najednou bude všechno krásný, že budou mít všechno hned a splácet to až později a dokonce jim odpustí nějaké splátky, tak místo dvou set litrů přeplatí jen stodevadesát. Podporují konzumní způsob života, ničí jakoukoliv hodnotu práce, peněz a dělají to s úsměvem, jak kdyby to byla dobrá věc, když na něco nemáš tak si na to máš půjčit. Finanční gramotnost se vzala za ruku se zdravým rozumem a šla do prdele, a to už od dětských let. A běží to pořád, 24/7, zaplaceno je tolik vysílacího času že to připomíná propangadu, lidi už od mala budou žít v bludu, že je to přece správně, půjčovat si peníze a kupovat si píčoviny na které nemají, že jim to Cetelem z buzerantským zeleným cosik nebo Homekredit s tou plešatou píčou půjčí, že jim Fio/Airbank/Equa dají výhodnější podmínky, budeme se na sebe smát jak kreténi a večer usínat s tím, že když příští měsíc nepošlem splátku včas tak přijde zlej exekutor, kterej za všechno může, a sebere nám barák. A oni ti exekutoři jsou přese zlí, že dělají svoji práci, zatímco my jsme nevinný píče a půjčili si na něco na co nemáme.

Gottwaldovský sniper

3. listopadu 2017 v 15:55 | Fousáč |  Zamyšlení
Hmm. Tak jsem se dnes dočetl, že policejní odstřelovači na Zlínsku začali válku proti přemnoženým prasatům s Africkým morem... okamžitě píšu Clintu Eastwoodovi námět na film:
Člen jednotek URNA Josef Hořčica je poslán do Zlína s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho precizní práce je důvodem mnoha zachráněných životů a příběhy o jeho hrdinství se rychle začínají šířit. Brzy si tak díky tomu mezi svými kamarády vyslouží přezdívku "legenda," prasata jej dokonce nazývají "ďábel z ohrady." Problém je, že jeho pověst se samozřejmě dostane i k uším nepřítele, který na něj vypíše vysokou odměnu. Se všemi hrůzami války, které prožívá každý den, se musí vyrovnávat i proto, že na druhé straně světa na něj čeká jeho manželka a malá dcera...
Gottwaldovský sniper....

Sněhulák (2017)

3. listopadu 2017 v 15:54 | Fousáč |  Recenze a komentáře
Tak jsem si byl v kině postavit Sněhuláka. A musím říct, že to moc nešlo, sníh byl takový rozbředlý, moc nelepil dohromady. A abych řekl pravdu, tak z něj ani nesálal ten severský kriminální chlad jako v Hodejegerne (2011). Ani ta hlava neseděla pořádně na místě, od Fassbendera jsem čekal trošku větší náboj a charisma, takový Rapl Kuneš si to v podobném střihu podal mnohem líp. Američané se sice snažili o to, aby to bylo chladné až pálivé ale dlouhé záběry na norské hory, zasněžené pláně a města v mlze prostě nestačí. 5/10.

Hoax?

3. listopadu 2017 v 15:52 | Fousáč |  Zamyšlení
"Mám pro všechny smutnou zprávu. V neděli jsem jel do Prahy a na Malé straně mezi Malostranským a Valdštejnským náměstím jsem viděl autobus, který zastavila PČR. Z autobusu vyběhlo asi 22 lidí vypadajících jako "banda blbců z SPD" a rozutekli se směrem do Poslanecké sněmovny. Včera i dnes jsem hledal zprávu v tisku nebo na internetu a na nic jsem nenarazil. A pak že prý jsou lidé hysteričtí a že prý my tu "poslance za SPD" nemáme!!!! Jen sdílejte, když se to občané z tisku nedozví!"

South Park: Fractured but Whole

3. listopadu 2017 v 15:51 | Fousáč |  Recenze a komentáře
Dostal jsem se nějak k tomu, napsat recenzi na South Park: Fractured But Whole. Mohl bych tomu dát podtitulek: Ani fekální humor nebaví věčně. Měl jsem od nového SP velká očekávání, protože první díl (Stick of Truth) mě neskutečně bavil, užíval jsem si Kennyho kozičky, Jimmyho koktání u zpěvu sprosťáren, Cartmanových narážek na KKK, na charekter svého Žida, nacistické krávy, potraty a nespočet dalších věcí. Smutně musím konstatovat, že žádná taková věc už mi z nového dílu v hlavě neutkvěla. Jako posledních pár sérií jde South Park do kopru tak i humor hry je křečovitý, příliš rychle šitý horkou jehlou a nepůsobí tak jak by nekorektní, brutální a mnohdy odporný humor měl. Což je ovšem škoda, u hry jako je tahle je to stejná závada jako když secí stroj neseje. Celou dobu naši postavu provází vtip o tom, jak náš táta šoustal naši mámu. Princip prdění je šíleně repetetivní a omrzí asi po první hodině hraní, pokud nejste do fekálu tak moc zažraní, stejně je to s minihrou sraní, kterou jsem vyzkoušel jednou a pak to pro nezábavnost už přeskakoval. Hledal jsem dlouho pozitiva, poněvadž jsem hru dohrál už jen z povinnosti a to je jedna z věcí, kterou těžce nesnáším. Jedno z menších pozitiv je soubojový systém a princip karet nových superhrdinů do party, jejich ultimátní schopnosti a návaznost v boji. Také volby schopností a "classy" postavy je dobrý. Příběh je o ničem, snažili se sice o "hrozně vtipný plot-twist" ale opakovaný vtip přestává být vtipem a já se místo smíchu zmohl jen na "meh". Boj s politickou korektnosti pomocí možnosti volby mnoha pohlaví, boje s mikroagresí a množství volitelných náboženství působil jako nastavovaná kašička. Hra má své světlé chvilky, vtipné momenty a hlášky, ale je jich po čertech málo, závěr se vleče jako opilec z hospody a nevynechá místo kde se vyválet v hovnech. Bohužel již bez požadované srandy, která samu sebe nebere vážně. On i ten soubojový systém se časem omrzí, když na vás nepřátelé vyskakují na každém rohu a vy už jen grindíte. Jak už jsem řekl, South Park bez humoru je jako secí stroj co chodí ale neseje - Dost závažný problém.

Wolfenstein II New Colossus

3. listopadu 2017 v 15:49 | Fousáč |  Recenze a komentáře
Guten Morgen meine Damen und Herren. Já dnes připravila recenze na echt německý eintopf. Die Wolfeinstein II Neue Koloss.
Na začátku musím přiznat, že jsem byl kapičku rozčarovaný. BJ na tom nebyl nejlíp, po střetu s generálem Totenkopfem byl ve stavu jako Drážďany v pětačtyřicátým a navíc hned na začátku hry utrpěl emocionální trauma, když před ním zase někoho popravili (jeden by si řekl, že už by si mohl zvykat). Taky mě trápily jeho vzpomínky na kindersalter, kdy ho jeho Vater mlátil a Jude mutter se ho zastávala, tak ji mlátil taky. V přestávkách, mezi střílením nácků, měl sebelítostivé kecy a mluvil sám se sebou.. přiznám se, že takovýho jsem ho neznal. Nebyl to ten nasraný macho co posílá nácky pod kytky bez mrknutí oka. Možná ho to mělo zlidštit, ale mě, člověka bez kapky empatie, to moc nedojalo. Naštěstí to zachraňoval zbytek posádky, skvělé lokace a grafické provedení prostředí, abych nezapomněl, každá cutscéna byla víc než skvělá, wunderbar. Asi v polovině hry se Blažkovi stala taková, no říkejme tomu, nehoda. Ale neztrácet hlavu a Schau immer auf die fröhliche Seite des Lebens…. A právě tady se hra nastartovala na plný koule. Cutscény dostali úplně nový nádech. Náš hlavní hrdina se změnil na Terror-Billyho, což je taková obdoba Doom Marine a jal se pustit Říši řádně žilou. Černý humor v cutscénách a obrovské množství nepřátel na pokosení dali vale nějakému plíživému postupu. Lick mich im arsch Nazi! Samotný herní systém je jednoduchý, lokace je plná nácků a vy máte něco sehnat nebo se někam dostat, ale světe div se, z nějakého důvodu je to sranda, už dlouho jsem neměl takový požitek z každýho skolenýho nepřítele, z každé vystřelené kulky, která se zavrtá do lebky nebo jiné tělesné části nepřátelského esesáka, robota nebo übersoldata. Ale co kulka, ale jmelí! Teda jmelí… sekera, která slouží k tichému zabíjení a má parádní animace při likvidaci. Ve hře se objeví i senilní Dolfík, který všude vidí židy, střílí je na potkání, je schopen během pár minut upadnout do dětsví, usnout na koberci, poblít se a nachcat do kýblu. Hlavní záporná postava - Frau Merkel, pardon, Engel, je jeden z nejlepších záporáků co jsem kdy potkal, šílenství fanatické nacistky je vykreslené skvěle, garantuju, že ji budete nenávidět a milovat zároveň. Prostředí nacisty obsazené Ameriky je vykreslené do nejmenších detailů, ať už jde o Esesáka, který miluje milkshake, grammar-nazi, který učí členy KuKluxKlanu německy nebo amíků jásajích nad pochodem vítězných Němců. Podkres hry je doplněný skvělým soundtrackem, ze kterého jsem si zamiloval německou pop-music šedesátých let, Die Käfer jako obdoba Beatles by se určitě prosadila. Tuhle hru jsem si předobjednal a vůbec toho nelituju, protože to byl nehorázný nářez a opravdu se vyplatila. Za mě má náběh na hru roku a musím hodnotit i přes vlažný začátek na 10/10.